Zveme k nám naše spřátelené divadelní spolky:

Pokaždé jinak

 

více o ochotnících – zde

Spolek DivOch

 

Oficiálně byl spolek založen v roce 2013. Fungujeme na principu zájezdového divadla. Dostaneme se tak k divákům, kteří by na naše představení jinak neměli možnost dorazit nebo by se o něm či o nás ani nemuseli dozvědět.

Nechceme jednu hru odehrát jednou či dvakrát, ale hrát ji třeba i několik let a stále novým divákům. Za zkoušením divadelní hry stojí mnoho práce a času, a tak se je snažíme zúročit co možná největším počtem představení. Když jsme se tak snažili, tak chceme, aby to všichni viděli. 🙂

Představ a plánů je hodně, času málo, přesto se snažíme o to, aby jedna sezona vyplodila více než jeden projekt. Pomalu, ale jistě se nám to daří. 🙂

 

Kapr na scéně

 

Hra o bájném hrdinovi, který zlo trestal mečem a bezpráví lukem a šípem.
Bral bohatým, střední vrstvy míjel a chudým dával. Udatný silák,
silný udatník a k tomu romantik. Hra o dvou hercích s improvizačními prvky, kde
hrají i diváci. Predstavení je vhodné pro celou rodinu.
Hraje Kapr na scéně.
Mirek Sýkora
Jarka Sýkorova

 

Divadelní spolek TYJÁTR, Křižanov

Divadelní spolek TYJÁTR vznikl v roce 2001, kdy na podzim uvedl hru Járy Cimrmana Švestka. Od té doby se věnuje repertoáru tohoto českého génia a zatím uvedl Záskok (2003), Blaník (2004), Posel z Liptákova (2005) a v roce 2006 opět Švestku s mírnou změnou v obsazení.
Po roční „tvůrčí“ krizi jsme opět dali hlavy dohromady a řekli si, že by nebylo od věci – vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám těchto zim – zalyžovat si alespoň na jevišti. Výsledkem byla hra Dobytí severního pólu uvedená v únoru 2008.
V roce 2009 jsme nastudovali Akt a v březnu 2010 uvedli opět s mírnou změnou v obsazení Záskok.
Všechny hry režíroval a náš herecký „potenciál“ otesal do formy přijatelné pro diváka Igor Dostálek, jehož záběr je ohromný.
Kromě hraní pro křižanovské publikum také občas naložíme kulisy na ávii a vyrazíme na „turné“. Pravidelně hrajeme v orlovně v Brně – Bosonohách, kde je naše spřátelené ochotnické divadlo Křemen.
Dále jsme také hráli ve Velkém Meziříčí, Žďáře nad Sázavou, Šaraticích, Olešnici (na Olešnické kytce – pro některé z nás nezapomenutelný zážitek, kdy se zákulisím, nebo jevištěm občas prošel někdo s párkem nebo pro pivo….), Borkovanech…

Divadelní spolek jezdí do Bosonoh od roku 2002 pravidelně.