Stolní tenisStolní tenis má v Bosonohách dlouhou historii. Hrával se zde již v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století a působil zde samostatný oddíl jako součást ČSTV. Pak po určité odmlce zde od roku 2008 opět působí oddíl stolního tenisu podporovaný městskou částí Brno-Bosonohy.

Již první rok své obnovené existence zde začalo hrát soutěžně první družstvo. Hned v následující sezóně se nám podařilo sestavit druhé družstvo hrající brněnské soutěže. V dalších letech jsme rozvíjeli zájem o stolní tenis natolik, že jsme byli schopni sestavit třetí a následně čtvrté soutěžní družstvo. Všechna družstva do současné doby působí v různých výkonnostních skupinách v rámci města Brna a jsou složena jak z mužů, tak i žen.

Snažíme se, aby zájem o pohyb a stolní tenis v obci dále narůstal. A je jistě moc dobře, že v Bosonohách se projevuje také aktivní snaha o zaujetí dětí a mládeže o stolní tenis. Každoročně pořádá oddíl stolního tenisu vánoční turnaj a to pro tyto kategorie: děti do 15 let, ženy a muži.

Základní informace týkající se bosonožského stolního tenisu najdete také na našich internetových stránkách.

Adresa internetových stránek: www.bosonohy-pinec.estranky.cz

Tímto zveme všechny zájemce o pohyb a stolní tenis mezi nás. Přijďte si zahrát a také se podívat na soutěžní utkání.

Kde hrajeme:
Bosonožská orlovna, Pražská 55, hlavní vchod do budovy je společný s restaurací, hned za hlavním vstupem napravo jsou dveře šatny.

Kdy hrajeme:
každé pondělí a středu od 18.00 do 20.30 hodin.

Kontakt: drahomir.tuma@seznam.cz

 

 Z historie

VÁNOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISU 2010

[nggallery id=12]

Konec roku je v Bosonožské orlovně obvykle také ve znamení vánočního turnaje ve stolním tenisu o putovní pohár. Letošní účast byla ovšem opravdu rekordní. Turnaje se tentokrát zúčastnili také děti v samostatné kategorii.
V úterý 28. prosince 2010 se sešlo dvacet tři zájemců s chutí si zasportovat a zasoutěžit. Turnaj si také zahrála drtivá většina současných hráčů reprezentujících občanské sdružení Svornost Bosonohy v brněnských soutěžích. Historie vánočních turnajů je již poměrně dlouhá. První zaznamenaný turnaj o putovní pohár, o jaký se hrálo i tentokrát, se uskutečnil již v roce 1988.
Turnaje se hráli pravidelně s výjimkou roku 1991 až do roku 1997, kdy se uskutečnil nadlouho poslední. Až po dalších deseti letech, kdy se stolní tenis v Bosonohách prakticky nehrál, se začalo pár nadšenců opět scházet a posléze uspořádalo obnovený vánoční turnaj poprvé v roce 2007. Další zájemci o tuto aktivitu se postupně začali připojovat také díky lepší informovanosti a podpoře sdružení Svornost Bosonohy. Stále více dospělích, dětí a mládeže se tak může věnovat ve volném čase stolnímu tenisu pro radost ze hry a pohybu.
Vánoční turnaj 2010 byl již třináctým v celkovém pořadí, který se v Bosonohách uskutečnil. A jaký byl samotný průběh vánočního turnaje 2010? Vzhledem k poměrně velkému počtu dospělích účastníků jsme zvolili skupinový systém a rozlosovali tak soutěžící do čtyř základních skupin, z toho tři skupiny po šesti a jedna po pěti hráčích. Z těchto základních skupin postoupilo po dvou nejlepších hráčích z každé skupiny, tedy celkem osm, do dvou semifinálových skupin po čtyřech soutěžících. Z těchto dvou skupin se pak probojovali vždy první dva do skupiny finálové, kde se odehrála chybějící vzájemná utkání, z nichž nakonec vzešel vítěz turnaje a pořadí do 4. místa. Soutěžící na třetích a čtvrtých místech semifinálových skupin pak vytvořily skupinu usilující o pořadí na 5. až 8. místě. Soutěžící na třetích místech základních skupin dohráli vzájemná utkání o umístění na 9. až 12. místě. Soutěžící, kteří se umístili na dalších místech základních skupin již o pořadí nehráli vzhledem k opravdu velkému počtu utkání celkem. I tak napínavé souboje trvali celkem více než šest hodin.
Vítěz letošního ročníku tak získal do dočasného držení již historický putovní pohár. Tímto také dosáhl na celkově již čtvrté vítězství ve vánočních turnajích a vyrovnal tak rekord, který dosud držel Luděk Dočekal z let 1988, 1992, 1995 a 1997.
Hráči na prvních třech místech současně tvoří tým Svornost Bosonohy A, který spolu s Vlastimilem Machotou bojuje v brněnských soutěžích. Dalších pět pozic plus desátý v pořadí obsadili hráči patřící do našeho B týmu také aktivně hrající brněnské soutěže ve stolním tenisu.

Kategorie dospělých:
1. Drahomír Tůma (vítěz 1990, 2007, 2008, 2. místo 2009, vítěz 2010)
2. Radek Stloukal (5. místo 2008, 3. místo 2009)
3. Martin Kolísek (vítěz 1989, 3. místo 2008)
4. Miloslav Čoupek ml. (2. místo 2007, 7. místo 2008)
5. Hana Chylíková (11. místo 2008)
6. Ondřej Stloukal (12. místo 2008, 4. místo 2009)
7. Tomáš Miklík (dosud nehrál)
8. Roman Kvasnica (4. místo 2007, 6. místo 2008, 6. místo 2009)
9. Aleš Spilka (dosud nehrál)
10. František Dočekal (15. místo 2008, 11. místo 2009)
11. Tereza Konečná (dosud nehrála)

Další účastníci vánočního turnaje 2010: Juráček Pavel st., Dvořák, Němec P., Cihlář P., Rozmarýn M., Chylík L., Prukner L. st., Dubšik R., Štodt J., Štodt T., Nedbálek R., Lednický.

V kategorii dětí a mládeže byla situace o mnoho jednodušší než v kategorii dospělích. Jediná skupina o čtyřech účastnících po odehrání všech vzájemných utkání rozhodla o vítězi a dalším pořadí v této kategorii.